Model Number : NS10-TV00B-V2
Packaging Details : Carton packaging
Supply Ability : 10pc/per week
MOQ : 1/pc
Payment Terms : T/T, western union
Service : One-stop service
Quality : new and original
Lead time : In stock
Warrenty : 1 year
Delivery Detail : 3-5 working days after payment
Port : Guangdong Shenzhen Dongguan
Ordering information
| Type | Order Code | ||
|---|---|---|---|
| TFT, 15", 1024 x 768 pixels | with Ethernet | Black | NS15-TX01B-V2 |
| Silver | NS15-TX01S-V2 | ||
| TFT, 12", 800 x 600 pixels | no Ethernet | Black | NS12-TS00B-V2 |
| Ivory | NS12-TS00-V2 | ||
| with Ethernet | Black | NS12-TS01B-V2 | |
| Ivory | NS12-TS01-V2 | ||
| TFT, 10", 640 x 480 pixels | no Ethernet | Black | NS10-TV00B-V2 |
| Ivory | NS10-TV00-V2 | ||
| with Ethernet | Black | NS10-TV01B-V2 | |
| Ivory | NS10-TV01-V2 | ||
| TFT, 8.4", 640 x 480 pixels | no Ethernet | Black | NS8-TV00B-V2 |
| Ivory | NS8-TV00-V2 | ||
| with Ethernet | Black | NS8-TV01B-V2 | |
| Ivory | NS8-TV01-V2 | ||
| Item | NS15 | NS12 | NS10 | NS8 |
|---|---|---|---|---|
| Display type | 15 inch color TFT | 12 inch color TFT | 10 inch color TFT | 8 inch color TFT |
| Display resolution | 1024×768 (XGA) | 800×600 (SVGA) | 640×480 (VGA) | |
| Number of colors | 256 (32.768 for image data) | |||
| Backlight | 2×CCFL | 1×LED | ||
| Backlight lifetime | Min. 50000 hours | |||
| Touch panel | Analog resistive touch | Matrix resistive touch | ||
| Number of functional keys | 3 | - | ||
| Dimensions in mm (H×W×D) | 304×405×75.8 | 241×315×48.5 | 177×232×48.5 | |
| Weight | 4.2 kg max. | 2.5 kg max. | 2.0 kg max. | |
| Screen data capacity | 60 MB | |||
| Memory card interface | 1 slot ATA Compact Flash card | |||
| Printer connection | PictBridge support | |||
| Serial (COM1) | 1×RS-232 | |||
| Serial (COM2) | 1×RS-232/422/485 | 1×RS-232 | ||
| USB Slave | For programming & printing | |||
| Ethernet | IEEE 802.3u 10Base-T/100Base-TX | |||
| Expansion module | Optional network/video unit | Optional video unit | ||
| Line voltage | 24 VDC ±15% | |||
| Power consumption | 45 W max. | 25 W max. | ||
| Battery | CJ1W-BAT01 | |||
| Battery lifetime | 5 years (at 25°C) | |||
| Enclosure rating (front side) | IP65F (equivalent to NEMA4) | |||
| Obtained standards | UL 1604 Class 1 Diff. 2, cUL, CE, Lloyds, DNV | |||
| Operating environment | No corrosive gases | |||
| Noise immunity | Conforms to IEC61000-4-4, 2 KV (power lines) | |||
| Ambient operating temperature | 0 to 50°C 1 1. see manual for details.